Kristi Saare õptab koolis, juhib vilistlasesindust ja muu hulgas käivitas 1200 liikmega naisinvestorite klubi!

kristi-saare.jpg
1. Noored Kooli vilistlane Kristi Saare, palun loetle rollid, milles sa tegutsed igapäevaselt 2015 aasta kevadel.
Igapäevaselt tegelen suures osas koolis töötamisega - olen hetkel neljandat aastat Pelgulinna Gümnaasiumis majanduse ning inglise keele õpetaja. Lisaks õpetan, kuidas teha uurimistöid ja olen osakoormusega gümnaasiumi õppejuht. Sellele lisaks õpetan eraõpetajana keelt ka täiskasvanutele. Palgatöö väliselt olen Noored Kooli vilistlasesinduse juht ja vabatahtlik abiline NK programmile ning panustan lisaks paari haridusega ja õppekavaga seotud töörühma. Töövälisel ajal olen finantsblogija ja naisinvestorite klubi asutaja ning kui veel sellest aega üle jääb, siis kirjutan investeerimise teemal artikleid ning koolitan peamiselt eesti naisi, et nood julgeksid rohkem oma rahaasjade üle kontrolli võtta.

2. Kirjelda meile palun oma päeva või nädalat, mis annaks aimu, kuidas sa praktiliselt kõike seda jõuad.

Neli päeva nädalas olen koolimajas ja tegelen tavatööga. Pärastlõunatel õpetan eraõpilasi ning nädalavahetustel kas viibin ise koolitustel või koolitan teisi. Hetkel on pea iga nädal vähemalt üks naisinvestorite klubi üritus ka mõnel tööpäeva õhtupoolikul. Regulaarselt kulub veel vaba aega Noored Kooli vilistlasesinduse tegevuste käivitamisele ja hetkel näiteks inglise keele õppekavade kaasajastamises osalemisele. Kõik vaba aeg, mis on sellele lisaks, kulub blogipostituste ja artiklite kirjutamisele ning uute koostööpartnerite otsimisele ja nendega kohtumisele.
3. Kirjelda 3 eredamat hetke viimasest aastast, milles oled tundnud, et see kõik on väärt su tehtud pingutust.

Kindlasti kõige säravam hetk Naisinvestorite klubi puhul oli veebruari lõpus toimunud Rikas naine = Tark naine koolitus, kuhu saime kokku osalema 200(!) naist, kellel kõikidel silmad särasid ja kes tõesti tahtsid oma elu muuta. Lisaks on tore ka see, et õpilased on rohkem hakanud huvi tundma selle kohta, et mida ma kooliväliselt teen - üks minu õpilane, kes paar aastat tagasi lõpetas osaleb näiteks ka Naisinvestorite klubi üritustel! Sellest aastast olen oma koolis ka osakoormusega õppejuht, mis lubab mul rohkem panustada kooli üldisesse arengusse ja on tore näha, et mõned minu mõtted on ka igapäevaselt kooliellu rakendunud - ka koolis saab muutuseid käivitada.

4. Sa oled käivitanud kogukonna (Naisinvestorite klubi), mille on praeguseks juba 1200 liiget! Kuidas sa seda tegid?
Naisinvestorite klubi puhul on kokku saanud palju entusiasmi ja veidikene õnne. Kui Naisinvestorite klubi lõime, siis ma ei osanud ennustada, et see ettevõtmine nii kiirelt nii suureks kasvab ja et me juba kahe kuu pärast Äripäeva esikaane vallutame. Kindlasti on iga ettevõtmisega oluline see, et kui vajalik ettevõtmine on. Tundsin ennast kohati investeerimiskoolitustel kummaliselt olles diskussioonis sageli üks väga vähestest naisterahvastest ning tuli välja, et see mure on ka teistel. Ja mure on ka nendel naistel, kes ei oskagi kuskilt alustada, sest rahateema on keeruline ning koolides meile sellest väga palju ei õpetata. Õnneks on kohe algusest peale minuni leidnud tee suurepärased koostööpartnerid ja paljud toredad ägedad naised, kellel on palju energiat ja häid mõtteid.
5. Millest sa veel unistad, kuhu edasi oma energia ja ideed panustad?
Hetkel ma unistan sellest, et Naisinvestorite klubi kasvab välja täiesti arvestatavaks ühiskondlikuks jõuks, aga selle nimel tuleb veel palju tööd teha. Üritan ka finantsharidust üldisemalt populariseerida ja inimesi motiveerida selle valdkonnaga rohkem tutvust tegema. Lisaks hetkel unistan sügisel tagasi ülikooli minekust ning sellega seoses loodan, et magistritöö võiks ennast justkui iseenesest suvel ära kirjutada. Hetkel olen väga keskendunud haridusele (mu klass lõpetab järgmine aasta keskkooli) ning majandusharidusele (Naisinvestorite klubi), aga eks näeb, mis sinna tulevikus kõrvale mahub.