Mõni asi tuleb lihtsalt!

näitusepildid.jpg

Tavaline koolitund näeb välja nii, et valmistad seda ühe kuni kaks tundi ette (kui aega rohkem võib vabalt minna ka kolm-neli). Tund koosneb sissejuhatusest, siis eesmärgid ja asud teema kallale (seletav osa, juhendatud harjutamine ja iseseisev harjutamine) ning 5 min enne koolikella kordad olulised punktid veel üle. Töömahukas! Tavaline tööpäev näeb tõesti nii välja kui Reelika oma postituses kirjutas. Kiire ja tegus!

Aga vahel saab hoopis nii, et kirjutad e-maili ja mõne aja pärast vastatakse, et tule rändnäitusele järgi! Transpordid ärevalt näituse kooli, sead üles ning vaatad üle töölehed, mis on sinu eest juba ettevalmistatud! No ja siis polegi muud kui jagad õpilastele töölehed ja saadad nad näituse kallale infot otsima. Ja nii terve päev kõikide klassidega. Õpilased õpivad ja kõik on õnnelikud. Lihtne!

Või siis hoopis nii, et kirjutad kohalikku vee-ettevõttesse, et palun tulge rääkige lastele, kuidas nende kraani vesi jõuab ja kuhu see jama sealt WC-potist edasi rändab. On ju tore õpilastele „päris inimesi“ näidata, kes tulevad elust väljaspool kooli. Vastuseks oma e-mailile saad küllakutse :) Tunnid jällegi vahvalt sisustatud – lapsed kaasa ja külapeale! Õpikust mingit veepuhastust on väga igav õppida, oli mulle endale ka keeruline.

Nissi Soojuses (kohalik vee-ettevõte) võttis meid vastu Anton, kes tegi väga ilusti selgeks, kust vesi tuleb, mis temaga enne kraani jõudmist tehakse ja kuidas kakavesi saab jälle puhtaks. Ei olnud vaja vihikuid, tahvlit, arvuteid, nutiseadmeid vm – lihtsalt ja loomulikult kõik selgeks!

Eliko (8.lend)

nissi soojus